Translate

sobota, 12 grudnia 2015

POWER OF MAKEUP

Myślę, że każda kobieta chciałaby wyglądać pięknie po przebudzeniu, mieć 30 minut dłużej na spanie i nie wydawać majątków na kosmetyki. Dlaczego tego nie mamy? Otóż, bierze się to stąd, że gdy raz zasmakujemy makijażu, nasz naturalny wygląd nie prezentuje się tak, jakbyśmy chciały. Makijaż zdecydowanie dodaje charakteru, elegancji i klasy naszym twarzom. Dzięki niemu możemy się zmieniać, upiększać i niwelować mankamenty urody. Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. W makijażu sprawa ma się tak samo. Wiele dziewczyn zaczynało od malowania rzęs, podkradając mamie maskarę z kosmetyczki. A gdy nie miałyśmy pomalowanych rzęs, czegoś brakowało w naszym wyglądzie, bo pozornie tak drobny element, a dawał kolosalną różnicę. Z biegiem czasu w ten sam sposób dochodziły kolejne produkty. Dzięki temu z jednego, niewinnego tuszu mamy, zrobiła się pokaźna kolekcja kosmetyków na własność do wykonania makijażu całej twarzy i oczu. Brzmi znajomo?


Wcale nie twierdzę, że wszystkie kobiety powinny się malować. Nie akceptuję w tej kwestii słów typu powinnaś i musisz. Pamiętajcie, jeśli chcecie to możecie to robić. Nikt nie ma prawa mówić Wam jak powinnyście wyglądać. Jest wiele dziewczyn, które wyglądają bardzo dobrze bez makijażu. Tak naprawdę jest to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Jeśli ktoś codziennie wykonuje mocny makijaż, a pewnego dnia przyjdzie kompletnie bez to może się spotkać ze zdziwieniem. Makijaż zmienia ludzi, dodaje pewności siebie, daje możliwość dostosowania twarzy do konkretnej okazji, ale to pewnego rodzaju przykrywka naszej naturalnej strony.
Transformacja, którą uzyskujemy dzięki makijażowi, zależy od jego intensywności. Myślę, że z umiejętnym wykorzystaniem odpowiednio wybranych kosmetyków da się wykonać naturalny makijaż. Jeśli nie czujecie się dobrze w makijażu, nie róbcie go, jeśli chcecie go robić, ale delikatnie, róbcie to. Nikt nie może Wam zabronić także mocnych makijaży. Doskonalcie się, to Wy macie się czuć ze sobą dobrze. To Wy macie się sobie podobać i być pewne swojej atrakcyjności. Nie ulegajcie presji otoczenia, to Wasz wygląd i Wasza sprawa, co macie na twarzy. Makijażu nie należy traktować śmiertelnie poważnie, a raczej jako zabawę, coś fajnego i relaksującego. Nikt Was nie obrzuca pomidorami, gdy wyjdziecie do sklepu bez podkładu na twarzy.
Czy makijaż jest dla Was ważny?
Jakiej mocy Wam dodaje?
Dajcie znać w komentarzach ;)

5 komentarzy:

 1. Makijaż dodaje mi trochę pewności siebie, jednak świat mi się nie zapadnie gdy wyjde na dwór bez niego, czuję się równie dobrze :) Moim zdaniem nie ma nic złego w makijażu, jednak warto mimo wszystko lubić siebie w makijażu jak i bez niego, to bardzo ważne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi dodaje pewności siebie. Niestety mam masakryczna twarz bez makijażu. Pełno czerwonych duzych krost. I since pod oczami od okularów. To nie wygląda zdrowo i ładnie. Dlatego uwielbiam robić makijaż :)

  OdpowiedzUsuń
 3. delikatny, naturalny makijaż i jestem jak najbardziej za ;-)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam makijaż, ale czasami lubię takie dni kiedy go nie nakładam :) z makijażem czuje sie o wiele pewniej :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię się malować, sprawia mi to przyjemność. Niektórzy mogliby uznać to za przejaw próżności lub braku mózgu, ale moim zdaniem malowanie to też forma sztuki, nie każdy to potrafi, można bawić się kolorami, odkrywac nowe rzeczy i cieszyć się z tego każdego dnia :-) zgadzam się ze stwierdzeniem ze nie można sluchac się jak ktoś nam mówi ze powinnyśmy coś robić lub nie. Niech każdy robi tak jak lubi. Nie lubisz się malować albo dzisiaj akurat nie masz humoru? W porządku! A może masz ochotę na czerwone usta w ciągu dnia? Żaden problem! Ważne, aby w makijażu lub bez czuć się komfortowo :-) Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Na pewno odwiedzę Twój profil i odwdzięczę się tym samym C;